«Powrót

Przemycał papierosy – do Unii nie wjedzie

Przemycał papierosy – do Unii nie wjedzie

Przemycał papierosy – do Unii nie wjedzie

Na zdjęciu funkcjonariusz celno-skarbowy rozcina samochód by wydobyć ukryte papierosy

Rosjanin z Kaliningradu tak ukrył papierosy w swoim samochodzie, że ich wydobycie zajęło funkcjonariuszom KAS z Grzechotek ponad 4 godziny.

We czwartek 11 kwietnia, w  godzinach porannych, do odprawy celnej zgłosił się mieszkaniec Kaliningradu kierujący samochodem Chrysler .Po przyjęciu zgłoszenia celnego pojazd został skontrolowany przez przewodnika psa służbowego. Pies natychmiast wskazał, iż w samochodzie znajdują  się wyroby tytoniowe.  Pojazd został skierowany na prześwietlenie rentgenowskie, które wykazało  anomalie w podłodze pojazdu. Mając już pewność, że w Chryslerze  zostały ukryte papierosy  pojazd został poddany rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej.  Po nawierceniu progów, które były wykonane z bardzo grubej stali i po wprowadzeniu w otwór sondy, na ekranie wideoendoskopu funkcjonariusze zobaczyli  paczki papierosów . By je wszystkie wyciągnąć, użyto szlifierki kątowej. Sama kontrola pojazdu trwała ponad 4 godziny. W pierwszej kolejności należało zdemontować wszystkie fotele w pojeździe oraz wykładzinę. Papierosy były ukryte w podwójnej podłodze, w progach oraz kokpitu pojazdu. W sumie ze skrytek funkcjonariusze celno-skarbowi wyjęli 1947 paczek papierosów wartych ok. 20 tys. złotych.

Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, wystąpiono  też z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższej 3 lata nie wjedzie na terytorium Unii Europejskiej. Pojazd natomiast odholowano na celniczy parking.