«Powrót

Przemycał papierosy – do Unii nie wjedzie

Przemycał papierosy – do Unii nie wjedzie

Przemycał papierosy – do Unii nie wjedzie

Skrytka na przemycane papierosy  w samochodzie osobowym

Kolejny, przerobiony samochód został zatrzymany przez funkcjonariuszy celno-skarbowych z Oddziału Celnego w Bezledach.

We wtorek, 4 lipca, w godzinach porannych, do kontroli szczegółowej został skierowany samochód marki Mercedes 300D. Podróżujące nim małżeństwo z Obwodu Kaliningradzkiego zadeklarowało towary w ramach przysługującej normy przywozowej, jednakże rewizja przeprowadzona w Budynku Kontroli Szczegółowej zweryfikowała ich zgłoszenie.

W czasie sprawdzenia okazało się bowiem, że pojazd został specjalnie przystosowany do przemytu papierosów. Zrobiono w nim szereg skrytek wycinając otwory w nadkolach, w wewnętrznej części pojazdu i za tylną kanapą. Schowki zamaskowano blaszkami i okładziną. Papierosy ukryto również w kokpicie Mercedesa. W sumie celnicy ujawnili 364 paczki papierosów.

Kierowca przyznał się do próby przemytu papierosów, za co odpowie przed sądem, a przerobiony samochód został odholowany na parking depozytowy.

W związku z tym, że Rosjanin już wcześniej podejmował próby wwiezienia do Polski towarów akcyzowych, Oddział Celny w Bezledach skierował wniosek do Straży Granicznej o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Skutkuje to zakazem możliwości wjazdu na teren Unii Europejskiej przez okres 3 lat.