«Powrót

Zaproszenie na konferencję - "Kompetencje jutra, czyli czego przyszłość będzie wymagała od nas i naszych dzieci”

Zaproszenie na konferencję - "Kompetencje jutra, czyli czego przyszłość będzie wymagała od nas i naszych dzieci”

Zaproszenie na konferencję - "Kompetencje jutra, czyli czego przyszłość będzie wymagała od nas i naszych dzieci”

Plakat ze zdjęciem laptopa i notatnika. Obok zdjęcia tekst: Zapraszamy na międzynarodową konferencję on-line z udziałem Zastępcy Dyrektora IAS w Olsztynie, Małgorzaty Król oraz partnera personalnego, Sylwii Wachcińskiej: Gospodarka i społeczeństwo w europejskiej perspektywie. Kompetencje jutra, czyli czego przyszłość będzie wymagała od nas i naszych dzieci

W dniu 16 kwietnia 2021 roku serdecznie zapraszamy osoby Zainteresowane do udziału w IX edycji Międzynarodowej Konferencji zatytułowanej „GOSPODARKA I SPOŁECZEŃSTWO W EUROPEJSKIEJ PERSPEKTYWIE.

W tym roku jej tematem będą "Kompetencje jutra, czyli czego przyszłość będzie wymagała od nas i naszych dzieci". Konferencja z uwagi na panujące w całym kraju obostrzenia zorganizowana została w sposób zdalny.

Organizatorem wydarzenia jest Wydział Administracji i Nauk Społecznych w Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej oraz Sektorowa Rada ds. Kompetencji Nowoczesne Usługi Biznesowe w Lublinie.

Prelegentami będą także eksperci z KAS -  Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie, Małgorzata Król oraz partner personalny, Sylwia Wachcińska. Tematem wystąpienia będzie - „Pracownik Krajowej Administracji Skarbowej  - perspektywy i możliwości"

Jednym z założeń Strategii rozwoju społeczno-gospodarczego Warmińsko - Mazurskie 2030 jest inteligentne połączenie umiejętności „twardych" (umiejętności cyfrowe, nauki ścisłe, jak: inżynieryjne, matematyka) z szeroką paletą umiejętności „miękkich", do których zaliczają się m.in. umiejętności: współpracy i dzielenia się wiedzą, kreatywnego i krytycznego myślenia. Przyszłość wymagać będzie również nastawienia na edukację przez całe życie w sposób otwarty na zmiany i pojawiające się wciąż problemy. Dlatego w tym roku, podczas konferencji głównym celem będzie próba opowiedzenia dlaczego w Polsce potrzebna jest zmiana myślenia na temat życia i funkcjonowania w dobie gospodarki 4.0 i 5.0?

Wśród głównych tematów poruszanych przez prelegentów pojawią się między innymi rozważania:  Czy będzie to Społeczeństwo informacyjne czy Społeczeństwo wyobraźni? Referaty przedstawione zostaną w formie popularnonaukowej, tak aby każdy zainteresowany mógł wziąć udział w wydarzeniu i zapoznać się z wymaganiami obecnego rynku pracy, gospodarki i edukacji oraz  kompetencjami, które  zagwarantują wejście i utrzymanie się na rynku pracy.  Ważnym elementem konferencji jest także refleksja nad zakresem współpracy sektora biznesu z sektorem publicznym w warunkach pandemii i innych zdarzeń losowych. Konferencja ma również służyć upowszechnianiu dobrych praktyk w wykorzystaniu nowoczesnych narzędzi informatycznych. Ma także  integrować środowisko naukowe oraz praktyków zarządzania publicznego i biznesowego.

Chcąc wziąć udział w międzynarodowej konferencji należy przesłać na adres e-mail m.stepnicka@euh-e.edu.pl imienia i nazwiska oraz wskazać adres e –mail, na który przed wydarzeniem zostanie wysłane przypomnienie wraz z linkiem do wydarzenia.

Pliki do pobrania