«Powrót

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Dostępność architektoniczna

Adres: Urząd Skarbowy w Nidzicy, ul. Żeromskiego 11, 13-100 Nidzica

Budynek Urzędu jest przystosowany do obsługi osób, które mają trudności w poruszaniu się.

Budynek usytuowany jest pomiędzy ulicami: Żeromskiego i Jagiełły. Do US można dojechać samodzielnie lub środkami komunikacji publicznej. Bezpośrednio przy budynku znajduje się parking, bez wydzielonych miejsc postojowych przeznaczonych dla osób niepełnosprawnych. Przy wejściu głównym nie ma schodów, jedynie podwyższenie o wysokości ok. 5 cm

Drzwi wejściowe do budynku są przystosowane do przejazdu wózka inwalidzkiego. Istnieje możliwość zapewnienia asysty przez pracowników  przy wejściu do budynku po wcześniejszym uzgodnieniu telefonicznym – tel. 89 523 18 00.

W pomieszczeniu ochrony znajdującym się tu przy wejściu, można uzyskać niezbędne informacje jak poruszać się po budynku i o dostępnych usługach wsparcia.

Schody nie są w żaden sposób oznakowane. W budynku nie ma oznaczenia w alfabecie Braille'a i oznaczenia w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących. Korytarze w budynku mają szerokość około 1m, co utrudnia, bezproblemowe wymijanie się osób poruszających się na wózkach.

Windy w budynku posiadają funkcje dostosowania do przewozu osób z trudnościami w poruszaniu się. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na 2 piętrze budynku.

Na terenie budynku znajdują się również oznaczenia poszczególnych części budynku i informacje, które ułatwią poruszanie się po nim i umożliwią odnalezienie poszukiwanego pomieszczenia.

W budynku znajdują się sale konferencyjne do organizacji wydarzeń przeznaczonych dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim.

Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem.

Lokalizacja Google Maps (link otwiera nowe okno w innym serwisie).

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 15.07.2020 Data publikacji: 15.07.2020 14:26 Data ostatniej modyfikacji: 06.01.2021 18:39
Autor: Urząd Skarbowy w Nidzicy Osoba publikująca: Wojciech Wierzbicki Osoba modyfikująca: Wojciech Wierzbicki
Rejestr zmian