«Powrót

Funkcjonariusze IAS Olsztyn na posterunku przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Funkcjonariusze IAS Olsztyn na posterunku przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Funkcjonariusze IAS Olsztyn na posterunku przed Grobem Nieznanego Żołnierza

W niedzielę 15 maja br. pododdział reprezentacyjny Kompanii Honorowej (KH) Szefa KAS dokonał uroczystej zmiany posterunku honorowego przy Grobie Nieznanego Żołnierza (GNŻ) w Warszawie.

Uroczysta zmiana Posterunku Honorowego przed GNŻ w Warszawie odbywa się w każdą niedzielę o godz. 12.00 na placu marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tym razem w uroczystości uczestniczyli funkcjonariusze IAS Olsztyn. Dokonującym zmiany wartowników na posterunku honorowym był Dowódca KH Szefa KAS mł.insp. Marek Fellmann.
W zmianie posterunku brało m.in. udział 7 funkcjonariuszy IAS w Olsztynie wchodzących w skład KH Szefa KAS:

  • podkom. Krzysztof Osełkowski,
  • mł.asp. Arkadiusz Kamiński,
  • mł.asp. Piotr Chomicki,
  • st.rachm. Robert Czerwiński,
  • st.rew. Łukasz Adamski,
  • rew. Paweł Kaszuba,
  • rew. Krystian Buczyński.

Uroczysta zmiana warty poprzedzona została odczytaniem krótkiej informacji o Krajowej Administracji Skarbowej oraz o historii Grobu Nieznanego Żołnierza.

Na co dzień wartę honorową przy GNŻ pełnią żołnierze Pułku Reprezentacyjnego Wojska Polskiego, podległego Dowództwu Garnizonu Warszawskiego WP. Tradycją jednak jest, że cztery razy w roku każda ze służb mundurowych ma możliwość wystawienia własnego posterunku honorowego. Wówczas cała ceremonia uroczystej zmiany wart przeprowadzana jest przez pododdział reprezentacyjny służby, która wystawia posterunek.

Możliwość pełnienia warty na posterunku przy GNŻ dla każdego funkcjonariusza jest olbrzymim wyróżnieniem i powodem do dumy.

Materiał wideo: Funkcjonariusze IAS Olsztyn na posterunku przed Grobem Nieznanego Żołnierza

Materiał filmowy w wersji z audiodeskrypcją dostępny na naszym kanale YouTube (link otwiera nowe okno w innym serwisie).