«Powrót

Rekordowy przemyt w Grzechotkach

Rekordowy przemyt w Grzechotkach

Rekordowy przemyt w Grzechotkach

Dwóch celników zdejmuje przedni zderzak z mercedesa ML350.
Dwóch celników zdejmuje tylny zderzak z mercedesa ML350. Pomiędzy celnikami stoi karton wypełniony znalezionymi papierosami. Za kartonem stoi pies służbowy.
Celniczka szuka ukrytych towarów pod kolumną kierownicy zatrzymanego Mercedesa.
Na pierwszym planie karton zapełniony znalezionymi papierosami oraz leżące luzem paczki papierosów. Na drugim planie celnik szukający, w części pasażerskiej zatrzymanego mercedesa, kolejnych ukrytych papierosów.
Pod zdjętym przednim prawym błotnikiem, specjalnie przygotowana skrytka na papierosy. W niej wycięta szlifierką kątową, przez celnika, dziura, z której wystają paczki papierosów.
Rozebrany przód zatrzymanego mercedesa. Zdjęty lewy błotnik, zderzak, grill od chłodnicy, podniesiona maska silnika. W lewym nadkolu widoczna wycięta szlifierką kątową dziura, w której schowane były papierosy.

W ostatni weekend października 2019 r. na przejściu granicznym w Grzechotkach zjawił się obywatel Rosji podróżujący samochodem marki Mercedes ML 350. Przyjmujący zgłoszenie funkcjonariusz skierował pojazd do rewizji w Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam użyty do przeszukania pies służbowy Dina wskazał miejsca ukrycia papierosów. Okazało się, że były one praktycznie we wszystkich częściach pojazdu, w podłodze, zderzaku, nadkolach, klapie bagażnika, kokpicie, podłużnicach i progach pojazdu. Mercedes był profesjonalnie przygotowany do przemytu. Łącznie funkcjonariusze ujawnili ponad 149 tys. sztuk papierosów. Było to największa próba przemytu wyrobów tytoniowych na przejściu granicznym w Grzechotkach od czasu jego powstania. Przeciwko podróżnemu wszczęto postępowanie karne skarbowe, wystąpiono  też z wnioskiem do Komendanta Straży Granicznej w Grzechotkach o wydanie decyzji zobowiązującej cudzoziemca do powrotu. W konsekwencji Rosjanin przez najbliższe 3 lata nie wjedzie na terytorium Strefy Schengen. Pojazd natomiast odholowano na celniczy parking.

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 07.11.2019 Data publikacji: 07.11.2019 10:31 Data ostatniej modyfikacji: 07.11.2019 10:31
Autor: st.rachm. Marta Rosiak Osoba publikująca: Wojciech Wierzbicki Osoba modyfikująca: Wojciech Wierzbicki