«Powrót

Zajęli automaty i zlikwidowali punkt hazardu

Zajęli automaty i zlikwidowali punkt hazardu

Zajęli automaty i zlikwidowali punkt hazardu

Automaty ustawione w pomieszczeniu.
Kontener przerobiony na punkt z grami.
Automaty ustawione w pomieszczeniu obok funkcjonariusz Służby Celno-Skarbowej.
  • Funkcjonariusze olsztyńskiej Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) zajęli w pierwszej połowie września 6 nielegalnych automatów.
  • Wejście do lokalu w Kętrzynie wymagało użycia siły.
  • W Elblągu usunięto kontener z automatami.

Wrześniowe działania funkcjonariuszy Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Celno-Skarbowego (WMUCS) w Olsztynie zakończyły się ujawnieniem 6 nielegalnych automatów w Kętrzynie i Elblągu.
Aby wejść do lokalu  w Kętrzynie mundurowi z Działu Realizacji w Ełku musieli użyć środków przymusu bezpośredniego. Ponieważ nikt z wewnątrz nie reagował na polecenie otwarcia drzwi i wpuszczenia kontrolujących do środka, funkcjonariusze wyważyli drzwi.
Na miejscu zastali pracownicę obsługi. Opiekunka lokalu odmówiła dobrowolnego wydania przedmiotów wyszczególnionych w postanowieniu prokuratora, dlatego zaistniała konieczność przeszukania kobiety i lokalu.

W toku czynności mundurowi przeprowadzili eksperyment procesowy z udziałem technika kryminalistyki.

W związku z potwierdzeniem nielegalnego charakteru urządzeń, funkcjonariusze zajęli 3 automaty, które zostały przetransportowane do magazynu WMUCS w Olsztynie. Zabezpieczyli również gotówkę w kwocie 2,5 tys. zł, 2 telefony komórkowe, rejestrator wideo oraz klucze.
Z kolei funkcjonariusze z Elbląga zajęli 3 nielegalne automaty w kontenerze usytuowanym przy jednej ze stacji paliw w okolicy Elbląga. W środku mundurowi zastali dwóch graczy oraz opiekuna lokalu. Wszystkich przesłuchano w charakterze podejrzanych i przedstawiono zarzuty dopuszczenia się przestępstwa skarbowego. Oprócz zajęcia nielegalnych urządzeń funkcjonariusze zlikwidowali punkt, usuwając kontener.
Za urządzanie gier hazardowych wbrew przepisom ustawy, warunkom koncesji lub zezwolenia grozi kara grzywny, kara pozbawienia wolności do 3 lat, albo obie kary łącznie. Dodatkowo urządzającym nielegalne gry grozi kara pieniężna w wysokości 100 tys. zł od każdego automatu.

W zakresie zwalczania nielegalnego hazardu KAS prowadzi również działania edukacyjne i informacyjne. O zagrożeniach związanych z nielegalnym hazardem funkcjonariusze i pracownicy KAS opowiadają uczniom szkół podstawowych i średnich w ramach akcji „Hazard? Nie daj się wciągnąć!".