«Powrót

Przerobił zbiornik, stracił samochód

Przerobił zbiornik, stracił samochód

Przerobił zbiornik, stracił samochód

Przerobiony zbiornik na skrytkę do przemytu papierosów

Papierosy, warte co najmniej 6 tys. złotych, próbował przemycić do Polski obywatel Federacji Rosyjskiej. Przemyt udaremnili funkcjonariusze KAS z Bezled.

Mężczyzna na przejściu w Bezledach pojawił się pod koniec ubiegłego tygodnia. Do odprawy podjechał Mercedesem 240D. W czasie odprawy celnej podróżny zgłosił wyroby akcyzowe w ramach normy przywozowej, czyli 2 paczki papierosów. Funkcjonariusze celno-skarbowi zdecydowali jednak o sprawdzeniu prawdomówności Rosjanina i skierowali pojazd na prześwietlenie aparatem rentgenowskim. Urządzenie wskazało  nieprawidłowości w zbiorniku Mercedesa. W tej sytuacji pojazd trafił do Budynku Kontroli Szczegółowej. Tam, po demontażu, w zbiornika paliwa, celnicy ujawnili 600 paczek papierosów różnych marek.

Do ukrytych papierosów można było dotrzeć przez specjalnie wycięty otwór zabezpieczony zaszpachlowaną metalową płytką. Cały zbiornik był pokryty farbą a następnie celowo powierzchnię przybrudzono. Podróżny do ostatniej minuty przekonywał funkcjonariuszy,
że w zbiorniku nie ma żadnych papierosów.

Wobec przemytnika wszczęto sprawę karną skarbową. Oprócz papierosów, kierowca stracił również samochód, który za przeróbki techniczne został odholowany na parking depozytowy.

podinsp. Ryszard Chudy