«Powrót

Zatrzymali pijanego kierowcę

Zatrzymali pijanego kierowcę

Zatrzymali pijanego kierowcę

Funkcjonariusze celno-skarbowi oraz ich samochody i zatrzymany Volkswagen Passat

Ponad 2 promile alkoholu we krwi miał mężczyzna siedzący za kierownicą Volkswagena Passata, próbujący wyjechać ulicą Lubelską w Olsztynie na krajową „szesnastkę". Zatrzymali go funkcjonariusze celno-skarbowi.

We środę, 14 czerwca, funkcjonariusze KAS ustawili posterunek przy drodze wylotowej z Olsztyna w kierunku Barczewa. Kontrolowali cysterny przewożące paliwa. Po godzinie 22.00 otrzymali sygnał od jednego z użytkowników drogi, o samochodzie, który jedzie na tyle dziwnie, iż prawdopodobnie prowadzi go pijany kierowca. Patrol dość szybko zlokalizował wskazane auto. Początkowo kierowca volkswagena nie reagował na polecenia zatrzymania ani na sygnały dźwiękowe. Jednak po kilkusetmetrowym pościgu udało się go zatrzymać.

Na miejsce wezwano policjantów. Ci, po zbadaniu alkotestem stwierdzili, że kierowca Pasaata jest całkowicie pijany i zdecydowali o jego zatrzymaniu.

Nie ma wątpliwości, że dzięki interwencji funkcjonariuszy celno-skarbowych udało się uniknąć poważnego zagrożenia, jakie stanowił na drodze ten mężczyzna.