«Powrót

I licytacja nieruchomości położonej w miejscowości Szczęsne gm. Purda, w dniu 19 czerwca 2024 r. o godzinie 10:00.

I licytacja nieruchomości położonej w miejscowości Szczęsne gm. Purda, w dniu 19 czerwca 2024 r. o godzinie 10:00.

I licytacja nieruchomości położonej w miejscowości Szczęsne gm. Purda, w dniu 19 czerwca 2024 r. o godzinie 10:00.

Szanowni Państwo,

podaję do publicznej wiadomości, że 19 czerwca 2024 roku o godzinie 10:00, w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie, pokój 316, odbędzie się pierwsza publiczna licytacja nieruchomości
w egzekucji prowadzonej do majątku Dariusza Stankiewicza.

Opis nieruchomości:

Przedmiotem licytacji będzie prawo własności do udziału ½ w działce gruntu nr 110/24 o powierzchni 950 m² zabudowanej budynkiem mieszkalnym jednorodzinnym, w zabudowie wolnostojącej, jednokondygnacyjnym, z poddaszem użytkowym, nie podpiwniczonym o powierzchni zabudowy 180,00 m² i powierzchni użytkowej 220,00 m². Nieruchomość  położona jest w miejscowości Szczęsne, ul. Słoneczna 14, gmina Purda, powiat olsztyński, województwo warmińsko-mazurskie, obręb ewidencyjny 27. Dla nieruchomości Sąd Rejonowy w Olsztynie
VI Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą nr OL1O/00163830/0.

Wartość szacunkowa udziału ½ w nieruchomości wynosi 580.000,00 zł, w tym ½ udziału w prawie własności działki nr 110/24 wynosi 59.000,00 zł.

Cena wywołania: 435.000,00 zł

Wadium: 58.000,00 zł

Sprzedaż nie jest opodatkowana podatkiem od towarów i usług.

Zasady udziału w licytacji

Do licytacji mogą przystąpić osoby, które przed jej rozpoczęciem złożą w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie wadium w wysokości 10% wartości nieruchomości.

Wadium składa się:

- na rachunek bankowy organu egzekucyjnego Urzędu Skarbowego w Olsztynie
nr 61101013970055001391200000 z dopiskiem „wadium nazwisko licytanta" (za wniesienie wadium przelewem przyjmuje się moment zaksięgowania środków na rachunku bankowym organu egzekucyjnego najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, w którym ma odbyć się licytacja publiczna, tj. do 18.06.2024 r.).

Wadium złożone przez licytanta, któremu udzielono przybicia, zatrzymuje się. Pozostałym licytantom wadium zwraca się niezwłocznie nie później niż w terminie 7 dni roboczych od dnia licytacji. Za datę zwrotu wadium uznaje się dzień obciążenia rachunku organu egzekucyjnego.

Nabywca, który nie wykonał w terminie warunków licytacyjnych co do zapłaty ceny, traci wadium.

Stawienie się jednego licytanta wystarcza do przeprowadzenia licytacji.

W licytacji mogą również uczestniczyć osoby, które przedłożą pełnomocnictwo do udziału w licytacji stwierdzone dokumentem i podpisem urzędowo lub notarialnie poświadczonym.

Prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przyznania nabywcy własności nieruchomości bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te nie wystąpiły wcześniej o wyłączenie nieruchomości lub jej przynależności spod egzekucji.

Użytkowanie, służebności i prawa użytkownika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej na 3 dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą, w której postanowienie o przyznaniu własności stanie się ostateczne.

Oglądanie nieruchomości

Nieruchomość powyższą można oglądać w terminie 4.06.2024 r. – 18.06.2024 r. –
po wcześniejszym uzgodnieniu z pracownikiem organu egzekucyjnego. W tym samym czasie w Urzędzie Skarbowym w Olsztynie, w pokoju 410B można przeglądać protokół opisu i oszacowania oraz operat szacunkowy nieruchomości.

Informuję o konieczności wcześniejszego umówienia wizyty. Wizytę umówić można elektronicznie za pośrednictwem strony wizyta.podatki.gov.pl, telefonicznie (89 539-24-12, 89 539-25-12 – telefony do pracowników prowadzących postępowanie egzekucyjne) bądź osobiście w punkcie umawiania wizyt w Urzędzie.

Pouczenie

Na czynności organu egzekucyjnego dotyczące obwieszczenia o licytacji, przysługuje skarga, którą składa się do Naczelnika Urzędu Skarbowego w Olsztynie w terminie 14 dni od dnia ogłoszenia o licytacji.

Licytacja może być odwołana bez podania przyczyny.

Podstawa prawna

  1. art. 110w § 3 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym
    w administracji (j.t. Dz.U. z 2023 r. poz. 2505)

O licytacji organ egzekucyjny zawiadamia przez publiczne obwieszczenie, w którym podaje:

  1. termin i miejsce licytacji;
  2.  oznaczenie nieruchomości, która ma być sprzedana, ze wskazaniem miejsca jej położenia i przeznaczenia gospodarczego oraz księgi wieczystej lub zbioru dokumentów ze wskazaniem sądu, w którym
    są prowadzone;
  3. oszacowaną wartość nieruchomości i cenę wywoławczą;
  4. firmę lub imię i nazwisko zobowiązanego;
  5.  wysokość wadium, jakie licytant przystępujący do licytacji powinien złożyć, z zaznaczeniem, że wadium składa się na rachunek organu egzekucyjnego;
  6.  czas, w którym w terminie 14 dni przed dniem licytacji będzie wolno oglądać nieruchomość oraz przeglądać w urzędzie skarbowym akta postępowania egzekucyjnego;
  7.  wzmiankę, że prawa osób trzecich nie będą przeszkodą do licytacji i przyznania nabywcy własności nieruchomości bez zastrzeżeń, jeżeli osoby te nie wystąpiły wcześniej o wyłączenie nieruchomości lub jej przynależności spod egzekucji;
  8.  wyjaśnienie, że użytkowanie, służebności i prawa dożywotnika, jeżeli nie są ujawnione w księdze wieczystej lub przez złożenie dokumentu do zbioru dokumentów i nie zostaną zgłoszone najpóźniej
    na 3 dni przed rozpoczęciem licytacji, nie będą uwzględnione w dalszym toku egzekucji i wygasną z chwilą, w której postanowienie o przyznaniu własności stanie się ostateczne.
  1. art. 111d § 1-3 ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji

§ 1. W licytacji nie mogą uczestniczyć:

1)  zobowiązany;

2) egzekutor organu egzekucyjnego prowadzącego egzekucję z zajętej nieruchomości, jego małżonek ani jego dzieci;

3) uchylony;

4) osoby obecne na licytacji w charakterze urzędowym;

5) licytant, który nie wykonał warunków poprzedniej licytacji tej samej nieruchomości;

6) osoby, które mogą nabyć nieruchomość tylko za zezwoleniem organu administracji publicznej,
a zezwolenia tego nie przedstawiły;

§ 2. Stawienie się jednego licytanta wystarcza do przeprowadzenia licytacji.

§ 3. Pełnomocnictwo do udziału w licytacji stwierdzone jest dokumentem z podpisem urzędowo lub notarialnie poświadczonym. Podpisy na pełnomocnictwach udzielonych przez państwowe jednostki organizacyjne lub jednostki samorządu terytorialnego oraz na pełnomocnictwach udzielonych adwokatom, radcom prawnym lub doradcom podatkowym nie wymagają poświadczenia.

Pliki do pobrania

bip

Informacje o publikacji dokumentu

 
Data utworzenia: 12.04.2024 Data publikacji: 12.04.2024 07:56 Data ostatniej modyfikacji: 12.04.2024 08:23
Autor: Naczelnik Urzędu Skarbowego w Olsztynie Osoba publikująca: Danuta Przybyszewska Osoba modyfikująca: Danuta Przybyszewska
Rejestr zmian